بهترین روش های غیر جراحی رفع غبغب

بهترین روش های غیر جراحی رفع غبغب

به افتادگی و آویزان ای زیر چانه را غبغب می گویند. در حقیقت قلب تجمع چربی در زیر پوست است و زمانی دیده می شود که سر فرد پایین باشد یا فک پایین باز شده باشد. وجود غبغب باعث می شود تا قیافه مسن‌تر، خسته تر و غیر جذاب تر به نظر برسد، به همین دلیل باعث کم رو شدن افراد می شود. بنابراین می‌توان گفت که قبل به دلیل تجمع بیش از حد چربی در قسمت چانه به وجود می آید. اگر به دنبال علت به وجود آمدن غبغب باشید باید گفت که ممکن است برخی افراد به طور ژنتیکی غبغب داشته باشند و کسانی که دارای صورت گرد هستند بیشتر از دیگران مستعد به داشتن غبغب هستند. با افزایش سن متابولیسم بدن کاهش پیدا می‌کند و موجب کاهش عضلات بدن می شود همچنین استخوان ها ضعیف تر می شوند و قابلیت ارتجاعی پوست کم می شود. تمامی این علت ها در به وجود آمدن غبغب مؤثر هستند. کسانی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند بدنشان چربی بیشتر ذخیره می کند در نتیجه در قسمت های مختلف بدن مانند بازوها، شکم و ران و همچنین چانه چربی اضافه ذخیره می شود. بهترین روش های غیر جراحی رفع غبغب در ادامه معرفی شده است.

چگونه می توان غبغب را درمان کرد؟

بیشتر کسانی که دارای غبغب هستند به دنبال روشی برای درمان و نابودی آن هستند. امروزه روش های غیر جراحی یا روش‌های همراه با جراحی برای از بین بردن غبغب وجود دارد اما اگر کسی به دنبال رفع غبغب است باید پوستی انعطاف‌پذیر و ارتجاع پذیر داشته باشد تا بتواند به خوبی این مشکل را برطرف کند. روش های مختلفی بدون جراحی برای از بین بردن غبغب وجود دارد مانند قرار دادن پوست در معرض پلاس های امواج رادیویی کوتاه و قوی که به اعماق لایه‌های زیر پوست نفوذ می کند و بدون اینکه به سطح پوست آسیب برسانند باعث کاهش غبغب می شود. برای بهترین دکتر برای رفع غبغب در کرج میتوانید به کلینیک دکتر انوشه مراجعه نمایید.

مزوتراپی غبغب یکی از بهترین روش های کاهش چربی غبغب می باشد که با نظر پزشک با هایفوتراپی و سایر روش ها بصورت مکمل استفاده می شود.

– کلینیک زیبایی دکتر انوشه

لیپوساکشن غبغب چیست؟

برای انجام لیپوساکشن غبغب ابتدا باید با داروهای بی حسی قسمت مورد نظر را کاملاً بی حس کرد و سپس باید دو چاک بسیار کوچک در زیر چانه و غبغب ایجاد کرد. بعد از انجام برش ماده سالین برای انحلال چربی ها به زیر غبغب تزریق می شود به خروج چربی ها کمک می کند. سپس به کمک یک لوله باریک به نام کانولا چربی ها و مایه های اضافی تجمع یافته در را بیرون می کشند. این عمل باعث فرم دهی به گردن و ناحیه زیر چانه می شود و چربی های اضافه را از بین می برد و موجب لاغرتر شدن آن می‌شود.

عوارض جراحی غبغب چیست؟

جراحی غبغب می تواند مانند سایر جراحی ها عوارض هایی به همراه داشته باشد مانند کبودی، ورم، درد و بی حسی.

اما به دلیل اینکه در این قسمت رگ و عصب مهمی وجود ندارد عوارض چندان جدی دیده نمی شود. اگر جراحی غبغب عوارضی به وجود آید در یک دوره کوتاه چند هفته ماندگاری دارد و سپس از بین می رود. ممکن است در برخی شرایط نادر هنگامی که بیمار جراحی لیپوساکشن انجام می دهد مشکلاتی مانند عفونت، فساد بافت زنده پوست، مشکلات ظاهری و سوختگی به وجود آید. لازم است بعد از عمل برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی مراقبت های لازم را انجام دهید همچنین باید فعالیت‌های فیزیکی خود را بعد از عمل کاهش دهید و بر روی محل مورد نظر کمپرس سرد قرار دهید. انجام عمل در زمانی که پزشک مشخص می‌کند باید برای بررسی و چکاپ به پزشک مراجعه کنید تا وضعیتش را مورد بررسی قرار بگیرد. کبودی و متورم شدن اطراف چانه و گردن طبیعی است که به مرور زمان بهبود پیدا می‌کند اما اگر احساس می‌کنید که این کبودی و تورم بسیار زیاد و غیرطبیعی است حتماً به پزشک مراجعه کنید و مسئله را با آن در میان بگذارید.

عمل جراحی غبغب چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی غبغب یک نوع عمل زیبایی است که در آن یک برش ریز در زیر چانه جایی که قابل مشاهده نباشد ایجاد می شود. سپس پوست چانه بالا آورده می شود تا چربی های زیر آن در دسترس قرار بگیرد. اگر چربی های اضافه در این قسمت باشد به طور مستقیم یا با استفاده از لیپوساکشن برداشته می‌شود اما اگر ماهیچه پوست گردن شل شده باشد باید توسط نخ بخیه ترمیم شود. آیا کسی دچار افتادگی خط فک باشد در صورتی که چانه عقب رفته باشد برای او از ایمپلنت چانه استفاده می‌کنند تا شکل چانه برجسته شود. بعد از اتمام جراحی محلی قرارگیری لیپوساکشن با یک بخیه قابل جذب دوخته می شود و یک پوشش کشی مخصوص گردن قرار می گیرد. لازم است بعد از عمل جراحی این پوشش تا چند هفته روی قسمت درهای قرار بگیرد و آن را بپوشاند.

چگونه می توان بدون انجام جراحی غبغب را از بین برد؟

همان‌طور که گفته شد برای از بین بردن غبغب روش های متعددی وجود دارد که نیازی به جراحی ندارند مانند مروتراپی غبغب یا مزو غبغب ، هایفوتراپی ، آر اف که زیر شرح داده شده است.

بهترین روش غیر تهاجمی غبغب و رفع غبغب بدون جراحی چیست؟

پزشک با توجه به شکل و نوع غبغب تصمیم میگیرد چه روشی را برای رفع غبغب استفاده کند ولی روش مزوتراپی غبغب ، روش آر اف و هایفروتراپی می توانند به صورت مستقل یا مکمل برای رفع غبغب استفاده شوند که از بهترن روش های غیر تهاجمی غبغب می باشند. برای رفع غبغب بدون جراحی در کرج به کلینیک دکتر انوشه مراجعه نمایید.

لیپوساکشن لیزری غبغب :

در این روش با استفاده از لیزر پوست سفت می شود. همچنین این روش نسبت به عمل جراحی غبغب کم تهاجمی تر بوده زیرا در طی آن پوستی برداشته نمی‌شود و عضلات بریده نمی شود. به دلیل این که این روش کم تهاجمی است آثار آن به شدت عمل جراحی نیست. بعد از لیپوساکشن لیزری برای کسانی که دچار افتادگی پوست و چربی اضافه زیر پوست هستند مناسب است.

لیپوماتیک غبغب :

این روش سلول‌های چربی با استفاده از گرما و تابش اشعه تخریب می شوند سپس چربی های آمولسیون شده به آرامی از بدن خارج می‌شوند.

مزوتراپی غبغب :

در مزوغبغب کرج تزریقاتی در محل تجمع چربی انجام می‌شود که باعث انحلال و درهم شکستن سلول‌های چربی می‌شود. کوکتل مزوتراپی غبغب در غبغب تزریق می شوند، این تزریق بدون درد است و اگر نیاز باشد از کرم های بی حسی استفاده می شود.

در این روش کوکتل های مزوتراپی به صورت مستقیم بافت چربی تزریق می شود. این طرح زمان های برنامه ریزی شده و با دوز های معین تزریق می شود که در نتیجه باعث ذوب شدن چربی و کاهش حجم آن می شود. این روش نیازی به بی کسی ندارد و باعث نابودی چربی های اضافه می شود.

هایفوتراپی غبغب :

در این روش از امواج اولتراسوند با شدت بالا به محل مورد نظر تابیده می شود و آسیب‌های میکرو در لایه های زیرین ایجاد می کند. در نتیجه تجمع چربی از بین می رود و پوست شل شده جمع می شود. امواج وارد شده کنترل شده است و باعث تولید کلاژن جدید در پوست می شود. هایفوتراپی نه تنها غبغب را از بین می برد بلکه باعث تولید کلاژن جدید می شود. برای هایفوتراپی غبغب در کرج میتوانید به کلینیک دکتر انوشه در مهرشهر مراجعه نمایید.

رادیوفرکوئنسی غبغب :

یکی از روش های جدید و بدون درد برای لیفت صورت و ازبین بردن چروک ها را میتوان روش لیفت صورت با رادیوفرکوئنسی یا RF دانست. رادیو فرکانسی همان روش آر اف است که جمع شدن و منقبض شدن بافت ها می شود. این دما موجب می شود تا سلول های چربی از بین برود و جریان خون در این قسمت افزایش پیدا کند. این روش آسیب به پوست نمی رساند و فقط سلول های چربی را از بین برند و موجب تولید کلاژن می‌شوند. تولید کلاژن جدید باعث می شود که پوست شل و افتاده بهبود پیدا کند و منسجم شود. در حال حاضر دستگاه آر اف فرکشنال کرج با مدل اکسپلور 2021 در کلینیک دکتر انوشه موجود است.

اولتراسوند کویتیشن غبغب :

کویتیشن که با نام های اولتراسوند کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می شود. یکی از جدیدترین روش های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. در روش اولتراسوند کویتیشن از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود این امواج باعث می شود که سلول های چربی و محتویات درون خود را بیرون بریزند و سپس از بین برود. این محتوای بیرون ریخته شده مواد زائد محسوب می‌شوند که توسط سیستم لنفاوی بدن جذب می‌شوند و در بدن به گردش درمی آیند و سپس توسط کبد جذب می‌شوند و در نهایت از طریق ادرار یا مدفوع از بدن دفع می شوند. در روش اولتراسوند کویتیشن بعد از اتمام جلسه نتایج قابل مشاهد است.

برای رفع غبغب در کرج به کجا مراجعه کنم؟

کلینیک پیشرفته دکتر شقایق انوشه به عنوان بهترین کلینیک زیبایی در کرج به زیباجویان عزیز خدمات می دهد. در کلینیک دکتر انوشه انواع روش های رفع غبغب با مزوتراپی در کرج و هایفوتراپی در کرج و آر اف فرکشنال مهرشهر با داشتن انواع دستگاه های پیشرفته و جدید ، کادر کاربلد مستقیم زیر نظر پزشک انجام می شود. شما میتوانید برای ویزیت و مشاوره رفع غبغب مهرشهر در کلینیک دکتر انوشه ، با شماره ویژه 02691300898 تماس حاصل فرمایید.

Call Now Buttonتماس با کلینیک